Мээрим Сегизекова

Помощь по английскому языку!! ! Пожалуйста!! ! Нет времени: (

Ответьте на след. вопросы обращая внимание на лицо и число глагола-сказуемого:
-Does your wife work?
-Where does she work?
-Does she study a foreign language?
-What language doez she study?
-Does your son go to his english lessons every day?
-Does he study french too?
-What does he do during his english lessons?
-Does your sister work or study?
-When does she go to the office?

Алеша

1 No,she is a housewife3Yes,she does.4 Yes,now she studies German5No,he goes to his English lessons two time a week6Yes,he studies French too7He reads and, translates texts.8 My sister works.9She goes to his office at 8 o'clock in the morning