Светлана Шатохина

основні напрямки в сучасній дефектології?

Наталья

Дефектологія - (від лат. defectus - недолік і грец. Logos - вчення, наука) - наука про психофізичні особливості розвитку дітей з психічними і фізичними вадами, закономірності їх навчання і виховання. Дефектологія як наука і сфера соціальної діяльності має велику історію, переплетену з розвитком вітчизняної психології, дитячої психіатрії, дитячої неврології, напрямків загальної та спеціальної педагогіки .
Напрямки розвитку дефектології:
1.логопедія - вивчення різноманітних порушень та дефектів мови и методів їхньої корекції;
2.сурдопедагогіка -виховання і навчання людей з вадами слуху;
3.тифлопедагогіка - виховання і навчання людей з вадами зору;
4.сурдотифлопедагогіка - виховання і навчання сліпоглухонімих людей;
5.амбліологія — адаптація и соціальна реабілітація сліпих иі поганобачущих пацієнтів;
6.олігофренопедагогіка - виховання і навчання розумово відсталих людей і питання їхньої соціальної реабілітації.