Юлия Ха

переведите пожалуйста

1 Her first novel is rich in detail and her understanding of country people. 2 Many Americans believe that having a degree will help them obtain a higher salary on their first job. 3 Credits are earned by attending lectures (or lab classes) and by successfully completing assignments and examenations. 4 When she grew up she tried to earn money by writing romantic thrillers for magazines. 5 She (Keller, Helen Adams) became especially interested in bettering conditions for blind in underdeveloped countries. 6 After that he began teaching mathematics at Christ Church school and spent most of his life at the school. 7 It was at Rome, where he lived for six years, that Wilson painted his first landscape. 8 If you are talking to someone you will get uncomforable if they appoach closer than about 2 feet (if you are American) 9 People place Christmas tree in their homes and plant palms in their yards because they are so symmetrical

Оксана Чернышева

1 Ее первый роман богат подробно и ее понимание стране людей. 2 Многие американцы считают, что наличие степени поможет им получать более высокую зарплату на свою первую работу. 3 Кредиты начисляются на посещение лекций (или лабораторных занятий) , а также успешного завершения задания и examenations. 4 Когда она выросла, она пыталась заработать деньги путем написания романтических триллеров для журналов. 5 Она (Келлер Хелен Адамс) стал особенно заинтересован в улучшении условий для слепых в слаборазвитых странах. 6 После этого он начал преподавать математику в школе Церковь Христа и провел большую часть своей жизни в школе. 7 Это было в Риме, где он прожил шесть лет, что Вильсон окрашены свой ​​первый пейзаж. 8 Если вы разговариваете с человеком, вы получите uncomforable если они appoach ближе, чем около 2 футов (если вы американский) 9 человек место елки в своих домах и завод ладони в своих дворах, потому что они такие симметричные
(приблезительный под смысл сам подгонишь)