Анастасия Сущ

Помогите коректировать!!!! английские предложения

•sewing shops- 6 positions of employment: industry of clothing, gloves and medical gowns
•furniture shops- 4 positions of employment: industry of furniture for hospitals and educational institution by order.
•small repair shops- 15 positions of employment: repair of watches, shoes, hearing aid etc.

Ан
Анатолий

шопс - с убрать, позишнс заменить на вакансиез, индустри убрать в конец. и так в каждом предложении. (у мя с латинской раскладкой проблемы)