Оля Смольянинова

Помогите решить задачу по интеллектуальной собственности по законодательству Украины

Задача
При заснуванні товариства з обмеженою відповідальніс¬тю «Поліс» Велічко О. С. в якості статутного внеску вніс свої права інтелек¬туальної власності – рукопис книг «Правове регулювання підприємницької діяльності», свої знання та професійні якості щодо організації та легалізації господарських товариств, оцінивши їх у 25% статутно¬го доходу. Інші 75% були внесені іншими засновниками товарист¬ва з обмеженою відповідальністю «Поліс» . При цьому це було закріплено установчим договором та статутом. Товариство було у встановленому порядку зареєстровано і здійснювало свою статутну діяльність протя¬гом трьох років, після чого припинило діяльність. За той час вищезгадана книга хоча і була видана, але внаслідок її низького змістовного рівня та суттєвих помилок не реалізовувалась. Співзасновники вимагали повер¬нення їм їх внесків відповідно до внесених грошових та майнових внес¬ків, їх розміру та форм. Велічко О. С. також претендував на частину майно¬вих і стверджував, що на основі його інтелектуального потенціалу ТОВ успішно здійснювало свою діяльність, не мало боргів, співзасновникам виплачувались вчасно дивіденди. Але загальні збори відмовили в його вимозі і він передав спір на розгляд суду.
Яке рішення повинен винести суд?
Які особливості інтелектуальних прав?
На цьому прикладі поясніть природу права інтелектуальної власності та їх види. Чи можна в якості статутних внесків вносити права інтелектуаль¬ної власності?

На
Наталья

Разумеется, можно, и собственнник имеет полное право участвовать как в расходах, так и в доходах такой компании. 1.Гражданский кодекс Украины [п. 3 ст. 424] Имущественные права интеллектуальной собственности могут согласно закону быть вкладом в уставной капитал юридического лица, предметом договора залога и других обязательств, а также использоваться в других гражданских отношениях. 2.Хозяйственный кодекс Украины [п. 1 ст. 86] Вкладами участников и учредителей хозяйственного общества могут быть.. . другие имущественные права (включая имущественные права на объекты интеллектуальной собственности)