Сергей

Умисне вбивство (принцип визначення дії закону).

Петренко був громадянином Білорусі і вчинив у Кракові(Польша) умисне вбивство, після чого повернувся в Ужгород (Україна) .
ВОПРОС: який принцип визначаення дії закону про кримінальну відповідальність потрібно застосовувати у даному випадку?

Фа
Фарида

Читаємо статтю 7. Кримінального кодексу України Чинність закону про кримінальну відповідальність щодо злочинів, вчинених громадянами України або особами без громадянства за межами України
Громадяни України та особи без громадянства, що постійно проживають в Україні, які вчинили злочини за її межами, підлягають кримінальній відповідальності за цим Кодексом, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
Стаття 8 цього ж Кодексу зазначає, Іноземці або особи без громадянства, що не проживають
постійно в Україні, які вчинили злочини за її межами, підлягають в Україні відповідальності за цим Кодексом у випадках, передбачених міжнародними договорами або якщо вони вчинили передбачені цим Кодексом тяжкі або особливо тяжкі злочини проти прав і свобод громадян України або інтересів України.
Вважаю, що при цьому слід врахувати обставину, чи був вбитий громадянином України, якщо ні
то слід керуватися ч. 3. ст. 10 КК України, де зазначено: Іноземці та особи без громадянства, що постійно не
проживають в Україні, які вчинили злочини поза межами України і перебувають на її території, можуть бути видані іноземній державі для притягнення до кримінальної відповідальності і віддання до суду або передані для відбування покарання, якщо така видача або передача передбачені міжнародними договорами України.