Aлексей Жуков

рассказ на английском об образовании в Великобритании

Maxim Belyakov

Вот маленький и простенький текст (в таких вопросах лучше указывать объем и уровень)
Children in Britain start school when they five and stay at school until they are sixteen.From five to eleven children go to the primary school,When they are eleven they go to a secondary school or grammer school.Some parents choose to send their children to private school and pay for their education.