Mahidilhan Usubjanova

Если с Английским хорошо переведите текст пожалуйста. 🙂

Никогда не возвращайся в прошлое.
Оно убивает твоё настоящее.
Воспоминания бессмысленны, они лишь забирают твоё драгоценное время.
Истории не повторяются, люди не меняются. Никогда никого не жди, не стой на месте.. .
Кому надо - догонят. Не оглядывайся.
Все надежды и мечты - лишь иллюзии, не давай им завладеть тобой.
Помни! Никогда и ни при каких обстоятельствах не опускай руки, иди напролом, не сворачивая.
Только так ты добьёшься того, чего хочешь.
И всегда люби, без любви нельзя жить, но люби это настоящее, прошлого не вернуть, а будущее может не начаться

Se
Sergey

Never get back to the pas.
It kills your present.
Recalling is pointless, it just wastes your valuable time.
Stories don't repeat, people don't change. Never wait for anybody, don't stand still.
Who needs to overtake you will do it. Don't look back.
All hopes and dreams are just an illusion, don't let them seize you.
Remember! Never lose your heart, break through without wavering.
That's the only way to achieve what you want.
And always love, you can't live without love, but love the present, the past can't be back, and the future is allowed not to come

Антон

первые две строчки never return to the past,it kills the future

Вл
Владимир

Never return to the past.
It kills your present.
Memories are meaningless, they just take your precious time.
History does not repeat, people do not change. Do not wait for anyone, do not stand still ...
Who should - catch up. Do not look back.
All the hopes and dreams - only illusions, do not let them hold you.
Remember! Never, under any circumstances, give up, go ahead, without turning.
The only way you'll get what you want.
And always love, you can not live without love, but love is the present, the past will not return, and the future can not begin