Елена Ведерникова

Может что-то поможете дописать, подправить в стихе. . НА УКРаинском ЯЗ, о Тарасе Шевченко.

Йому тринадцятий минало,
За що душа його страждала,
Те все писав він на листі.
Ще змалку труднощі з`являлись,
Й тяглись із ним по всім житті.
Муки, карання, смерть, страждання,
Невзаємне те кохання,
Усе пізнав він у бутті.
І правду кажуть:
“Життя - не поле перейти. ”
І наче й старість обминала,
Та вже нема його давно.. .
Здоров'я сильно постраждало
Заслання змучило його.
Заповіт перо писало,
Й чорнила висохли давно.. .
Разом із ним в труну його поклали,
Та це письмо до часу нашого дійшло.
Не гріло сонце на чужині ,
Та на Вкраїні не пекло.
Ніхто любив його, вітав,
Нігде не весело було.
Пред смертю сонце не сідало,
Бо вже давно йому воно зайшло... .
Зигзиця рано прокувала,
І гори плакати почали,
Так жаль Вкраїні рідного було.

не судите строго но прошу-помогите..

Аида Мамасадыкова

По-моему, пренкрасно. Подправить ничего не могу, нас же на Московщине украинскому не учат. То есть понимаю, но уж добавлять - побоюсь. Но - оцениваю на твердую пятерку с плюсом. Очень хорошо.

Юлия Гелева

в украинском языке нету слов "нiгде", "пред", "зигзиця", есть слова "нiде", "перед", "зозуля (если имелась ввиду кукушка) ",а так, в целом, очень не плохо, особенно, если Вы не украинка

Егор Сосков

Ніхто любив його - как-то неказисто: обычно говорят "никто НЕ любил его.
По содержанию все не плохо, но без рифмы и ритма. Полубелый стих. Нужно корректировать.