Ал
Альбина

помоги написать благодарственное письмо отдыхавшего в отеле человека самому отелю

Владимир Шишкин

Задание для IELTS. Наберите в поиске
IELTS complaint letter
Или просто
IELTS letters
Найдете много рекомендаций по написанию и примеров.

Алена Колесникова

См. отзывы об оттелях, импровизируй.

Ив
Иван

что вам понравилось - природа пейзажи сантехника качество обслуживания питание и тп

Димитрий Бобров

To the Management:

I wanted to express my appreciation for the superior service I received during my stay at the ____ Hotel. All your staff were very helpful and deserve a great deal of praise for their excellent customer service.

Kudos to you and your staff for making my stay a great one - I will definitely be staying with the ___ Hotel again.

Regards,
your name