Валентин

СРОЧНО ПОМОГИТЕ! Очень нужна помощь по англ. яз.!

Подскажите, пожалуйста, какой информации не хватает в этом тексте. В пробелы (1)...;(2)... и тд. . нужно вставить недостающие слова.
Our house
Hi! This is our house in Green Street. Our house is not very big. We have seven rooms in it: (1)...,a living room, a bathroom, a hall and a (2)... My parents' bedroom is big and always (3)... Sally's room is not very big and my bedroom is (4)... and never clean. I have a bed, a desk and two chairs in my bedroom. I have no (5)...,but I have a (6)... on my desk and a lot of books on the shelf. I like my room very much.
We have a beautiful little garden, two apple-trees and (7)... -tulips and roses. My father has a car. The car is in our (8)... garage.

Евгения Озерова

1. three badroom
2.kitchen
7.flowers
8.big
могу помочь только этим

К.
Катя ............

this is our...it s a....there s a....lok! there s....our....is very nice! надо дописать помогите. где точки