Максим Кирюшин

Нужен перевод, помогите пожалуйста, но только не гуглом

Takashi Waku,was an energetic and confident young boy. He was previously a talented soccer player and is considered popular. He wanted to become a professional player and his friends thought he had the talent for it. However, he found out that his salary-man father was a soccer player just like him in his youth and even played at the national level. The fact that someone just like him didn't make it shook Waku's resolve and he stopped playing soccer. He was chosen to become the first pilot of the children. After his battle, the children celebrated on Zearth's chest. When Ushiro patted Waku on the back, he fell off the side into the ocean. They thought that Ushiro accidentally pushed him, but he actually died a moment before, when his time as a pilot ended. Wakus pilot mark appeared on his upper left arm.

Андрей

Такаши Ваку, был энергичным и уверенным маленьким мальчиком. Раньше он был талантливым футболистом и считался популярным. Он хотел стать профессиональным игроком и его друзья думали, что у него есть талант к этому. Тем не менее, он узнал, что его служивый отец был футболистом, как и он в молодости и даже играл на национальном уровне. Тот факт, что кто-то так похожий на него не добился успеха, подкосило решимость Ваку и он перестал играть в футбол. Он был выбран главным куратором детей. После битвы, дети отмечали на груди Zearth. Когда Уширо Ваку похлопал по спине, он упал в океан. Они думали, что Уширо случайно толкнул его, но он на самом деле умер за мгновение до того, когда его время в качестве куратора закончилось. Wakus марка появилась на плече левой руки.