Agap Тюряга Klaft

Перевести на английский: 1)в городе есть театр 2) здесь супермаркет и много магазинов 3) в лондоне много красивых домов 4

Перевести на английский: 1)в городе есть театр 2) здесь супермаркет и много магазинов 3) в лондоне много красивых домов 4) на столе бутылка лимонада 5) в зоопарке несколько зебр 6)в моём пенале 4 ручки и карандаш 7) у нас в городе нет зоопарка

Наталия Стельмашенко

гугл переводчик в помощь

Галина Руденко

1) in a theater 2) there are lots of shops and a supermarket 3) in London, many beautiful houses 4) a bottle of lemonade on the table 5) at the zoo a few zebras 6) in my pencil case four pens and pencil 7) we have in town zoo

Анна

The town has a theater.
there are lots of shops and a supermarket
in london there are a lot of beautiful houses
a bottle of lemonade is on the table
at the zoo there are a few zebras
in my pencil case there are four pens and one pencil
we have not got the zoo in the town