Яна

добрый день! можете проверить английский пожалуйста, тут совсем немного! (

Fill in "It", "their", "his", "her" or "he".
Kate and 1)... her....brother are walking 2)dog, Rufus. Rufus wants to chase
3)ball, but Kate's brother is keeping it in 4)pocket because

5)is afraid the dog will lose 6)

1)Her
2)their
3)their
4)his
5)or he
6)his

Shurik Vohidov

Kate and (her) brother are walking (their) dog, Rufus. Rufus wants to chase (his) ball, but Kate's brother is keeping it in (his) pocket because (he) is afraid the dog will lose (it)