Святуся Смирнова

Помогите пожалуйста с очередными заданиями! I.Раскройте скобки, употребляя глаголы в требующейся форме, l. lf they (not

Ап
Апроо

I.Раскройте скобки, употребляя глаголы в требующейся форме,
l. lf they hadn't gone to Moscow last year, they would not have heard that famous musician.
2. If my friend is at home, he will tell us what to do.
3. If she weren't so absent-minded, she would be a much better student.
4. I wish you had gone skiing with me yesterday: I had such a good time!
5. I wish you read more in fu-
ture.
6. I should be delighted if I had such a beautiful fur-coat.