Кирилл Алибаев

Помогите плиз перевести с русского на английский!!!!

Когда я вошел в комнату я увидел что мама стоит возле стола и режет морковь.

После школы вчера он пришел домой пообедал и начал делать д\з

Твой брат уже вернулся?
= Да, он приехал несколько дней назад

Когда папа вернулся с работы мы смотрели Тв

Marie_O

When I entered the room I saw my mother standing near the table and cut the carrots.

After school yesterday, he came home for lunch and began to make a \ s

Your brother has returned?
= Yes, he arrived a few days ago

When Dad came home from work we looked TV.

Angel S

When I entered the room I saw my Mom standing near the table and cutting the carrot.

He came home for lunch after the school yesterday and began to make his homework.

Has your brother returned already?
- Yes, he arrived some days ago.

When Dad came back home from his work we were watching TV.

Елена Носикова

Не слушай их: все неправильно! Сама ответить не могу: не отправляется текст из английских букв
Хотя, Марита 4 предложение правильно перевела