Андрей

Купил FIFA 13 и с того времени не могу подключиться к серверам EA. В чем может быть проблема?

Владимир Мартиросян

Сам вчера купил, но так и не смог подключиться к серверам ЕА .

Михаил Калинин

С помощью текстового редактора откройте файл hosts (c:/windows/system32/drivers/etc), очистите его и вставьте следующую информацию:

# Copyright © 1993-2009 Microsoft Corp.
#
# This is a sample HOSTS file used by Microsoft TCP/IP for Windows.
#
# This file contains the mappings of IP addresses to host names. Each
# entry should be kept on an individual line. The IP address should
# be placed in the first column followed by the corresponding host name.
# The IP address and the host name should be separated by at least one
# space.
#
# Additionally, comments (such as these) may be inserted on individual
# lines or following the machine name denoted by a '#' symbol.
#
# For example:
#
# 102.54.94.97 rhino.acme.com # source server
# 38.25.63.10 x.acme.com # x client host

# localhost name resolution is handled within DNS itself.
# 127.0.0.1 localhost
# ::1 localhost

Затем сохраните изменения, перезагрузите компьютер.

Uliana Rusu

все так же как тут написано-нет подключения к серверам