Чв

Поможіть будь ласка перекласти на англійську!!!

На мою думку, в Україні погано розвинений середній і малий бізнес. Це призвело до міжкласової неррівності, бо основна маса людей поділилася на два класи: багаті і бідні. А середній клас, який має домінувати у розвинених країнах складає дуже низький відсоток. Тому мої дії будуть спрямовані на розвиток малого і середнього класу бізнесу. Ця реформа покращить рівень проживання населення, знищить матеріальну нерівність.

Dmitry

In my opinion, Ukraine poorly developed medium and small businesses. This led to the interclass nerrivnosti, because the majority of people shared into two classes: the rich and the poor. A middle class that should prevail in developed countries is a very low percentage. Therefore, my actions will focus on the development of small and middle class business. This reform will enhance the populations, destroy material inequality.

Ва
Василий

In my opinion, Ukraine poorly developed medium and small businesses.
This led to the interclass nerrivnosti, because the majority of people shared into two classes: the rich and the poor.
A middle class that should prevail in developed countries is a very low percentage.
Therefore, my actions will focus on the development of small and middle class business.
This reform will enhance the populations, destroy material inequality.