M*
Mari ***

Переведите пожалуйста фразы с английского.. . кто хорошо знает...

Smile n hearts, there are things that tear us all apart
But I still smile with my heart,
Even though that shit bound to be torn apart
And I, I still (dream)
I still (dream),I-I still (dream),I still (dream)
(I believe in you, no matter what we've been through,I believe)

Beaten to a pulp, from the bottom she made it
You can see I'm on the scan no discards have honestly fading
She look up into the mirror and what she seeing she hating
So much evil in this world and it's beauty just masquerades it
They hide behind all their secrets, hide behind all their pain
I've been through so fucking much shit it's about to drive me insane
Sometimes I wish all the beating would knock it all out of my brain
Someone would just take the picture and crop me out of the frame

примерный то знаю, но очень хочется более полный, для тех кто знает хорошо язык я думаю это не проблема, просто уж очень песня понравилась...

В*
Виктория ***

Это же стихи
Дословного перевода не получится, коряво будет, а примерный ты и сам знаешь