Дмитрий Федоренко

Помогите пожалуйста с Английским, Исправить слова в скобках на правильные

1957 BBC Television played an even (hilarious) joke on ib viewers. It showed a film about a spaghetti crop (grow) in Southern Switzerland Agricultural workers (pick) long strands of spaghetti from bushes and the presenter of the film (comment) on the uniform length of the spaghetti and on the successful cultivation of '4hese vegetables". After the programme there (be) I lot of calls from people who (not get ) the joke and wanted to know where they (can) buy spaghetti bushes.

Александр

more hilarious
which grows
pick up
comments
were а ( там I не нужен)
didn't get
could