Игорь Летов

задать 5 типов вопросов

I worked in the camp last summer. (Я работал прошлым летом в лагере) .
Это предложение нужно поменять только начало задать 5 вопросов это Специальный, Специальный к подлежащему, Альтернативный, Общий и Разделительный

Александр Козлов

Did i work in the camp last summer.When did work in the camp.Did i work in the camp or in the countre last summer.I worked in the camp last summer,did not i.Who did was work in the camp last summer.