Вадим Ковалев

нужно составить правильную форму предложений, но в английском я средне. поправьте, если что не так

поправьте, если что не так

we have a tradition: Every year before study and work, we're going to Lviv) hope that someone will show mercy to the poor students and can provide a home for us during our stay there)

Светлана Богачёва

we have a tradition: Every year before our study and work begin, we go to Lviv) hoping that someone would show mercy to poor students and would us provide with a shelter until we are there (here)

Екатерина Цветкова

Я так поняла нужно поставить глаголы в прав форму:
we have a tradition: Every year before studing and working, we go to Lviv) hope that someone will show mercy to the poor students and will be able(буд форма для can) to provide a home for us during our stay there)