Людмила Фёдорова

Помогите составить текст по английскому

Imagine that you have just spent a couple of days in New York. Write about your first impressions. Use the plan to help
Write about your first impressions. Use the plan to help you. You can also use the material from this unit.

Beginning
Give some basic information
-Name of the city
-Its size
-Its position in the country
-The atmosphere

Details
Write about the most interesting sights.
Use the words and expressions:
The most fascinating part of the city is...
The most interesting building is...
It was a fantastic experience to...
I was greatly impressed by...
The most amazing place was...

What is worth / not worth visiting?
Use the words and expressions:
Personally, I think that...
In my opinion it's...
I'd like to see / visit...
To my mind...
For me...
...is really worth seeing.
Don't waste your time on...

Напишите, Пожалуйста, доклад на эту тему ( 15 предложений) ток чтобы предложения были не сильно сложными, т. к учить их надо будет) заранее огромное спасибо*

Бахадыр

Да кому это нахрен нужно всего лишь за пометку "лучший ответ"?