Игорь Неупокой

Переведите плиз. Нужно очень. Только поточнее если мона

tourist may be interested in ...Moskov theatres (even those who dont know Russia), there are a lot of different perfomances. People who love animals can go to ...Durov Animal Theatre and ...Kuklachev Cat Theatre. The first one was founded by ...famous animal thainer Durov who was one of the Durov circus dynasty that was started in the late 19th century. Kuklachev, ..circus clown, started his rheatre to show what cats can do. You will enjoy perfomance for adults at ...Obraztsov Puppet Theatre. They still show performances created by Sergei Obraztsov, ..leader of the theatre from 1931 until his death.

... St Peterburgs ballet is famous all over the world. Many tourists try not to miss the chance to ...Mariinsky Theatre. There are ballet performances at ...Mussorgsky Opera House and ...Rimsky-Korsakov Conservatoire. Wonderful music perforances are offed by ...October Concert Hall. During the latest season archestras conducted by Herbert Blomstedt and Seidji, ..Famous foreign performers, played there.

Оксана Леонова

Каждый турист может поинтересоваться Театрами Москвы (даже те, кто не знает Россию). В Москве есть много различных представлений. Люди, которые любят животных, могут пойти в Театр Дурова Животных и Театр Кошкек Куклачева. Первый театр был основан известным дрессировщиком Дуровым, который был одной из династии цирка Дурова, которая была начата в конце 19-ого столетия. Куклачев, клоун цирка, начал его театр для того, чтобы показать то, что могут сделать кошки. Вы будете наслаждаться представлением для взрослых в Театре Марионетки Образцова. Они все еще показывают трюки, созданные Сергеем Образцовым -лидером театра с 1931 до его смерти