Ольга Бессараб

Посоветуйте программу для работы с видео - лёгкую в освоении и жрущую мало ОП

Подруге на нетбук нужно - просила найти... Пацантрэ - на помощь!!!!))

Владимир Тарханов

Читай, выбирай, юзай - http://openprog.ru/multimedia-redaktory

Установи на таблЭтку подруги Pinnacle Studio 16 Ultimate 16.0.0.75 Final + Content - Pinnacle Studio 16 - http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=4169869 и она обалдеет от такого сЧастья.

Ultimate 16.0.0.75 Final + Content (Официальная русская версия! )

Год/Дата Выпуска: 2012
Версия: 16.0.0.75
Разработчик: Copyright © 2012 Corel, Inc.
Разрядность: 32bit+64bit
Совместимость с Vista: полная
Совместимость с Windows 7: полная
Язык интерфейса: Мультиязычный (русский присутствует)
Таблэтка: Присутствует
Системные требования:
*Windows® 8, Windows® 7, Windows® Vista® (SP2) (64-bit OS recommended)
*Intel® Core™ Duo 1.8 GHz, Core™ i3 or AMD® Athlon™ 64 X2 3800+ 2.0 GHz or higher;
Intel® Core™2 Duo 2.66 GHz, Intel® Core™ i5 or i7 1.06 GHz or higher required for AVCHD™*, stereoscopic 3D* & Intel® Quick Sync Video support
*2 GB of RAM or higher, min. 4 GB for Windows® 64-bit (strongly recommended for stereoscopic 3D)
*DirectX® 9 (or higher) graphics device with Pixel Shader 3.0 support such as:
- NVIDIA® GeForce® 6 series or higher (CUDA™ enabled required for CUDA™ support)
- ATI™ X1000 series or higher
- Intel® GMA X3000 series or higher
- 128 MB VGA VRAM; 256 MB or higher recommended, required for AVCHD™*, stereoscopic 3D & CUDA™
*Display resolution: 1024 x 600 or higher
*Windows-compatible sound card (multi-channel output required for surround preview*)
*4.5 GB HDD space for installation
*DVD-ROM for installation (box version only)
*Internet connection required for online activation and cloud or online services

Анечка Предель

Нетбук и видеоредакция - это просто времени убийство..