Максим Сергеевич

помогите написать письмо на английский. все ли правильно?

Thank you for a latter. I deceided to drop you a line.
My plane landed on time, and I got home safely. It was the coolest holidays of my life! Thank you! Your family is very good. Your mother is the best cook. And your younger sister, the most wonderful child. Unfortunately I have not seen your dad, but I think he is a good man too.
How`s your mother? Your cat has given birth to kittens? Have you decided when you come to me?
Sorry, I stop writing, I should to do my homework. Best wishes for you parants.
Dasha

Аня

Thank you for a letter. I decided to drop you a line.
My plane landed on time, and I got home safely. It was the coolest holidays of my life! Thank you! Your family is very good. Your mother is the best cook. And your younger sister, the most wonderful child. Unfortunately I have not seen your dad, but I think he is a good man too.
How`s your mother? Your cat has given birth to kittens? Have you decided when you come to me?
Sorry, I stop writing, I should to do my homework. Best wishes for you parents.
Dasha -> вроде все

Вероника Крэш

Вот так выглядет точный перевод вашего писъма, смотрите где ошибки и исправляйте.

Спасибо за последним. Я deceided упасть вы линия.
Мой самолет приземлился вовремя, и я вернулся домой благополучно. Это был самый классный отпуск в моей жизни! Спасибо! Ваша семья очень хорошая. Ваша мать является лучшим поваром. И ваша младшая сестра, самый замечательный ребенок. К сожалению, я не видел своего отца, но я думаю, что он хороший человек тоже.
Как `ы твоя мать? Ваша кошка родила котят? Вы уже решили, когда вы пришли ко мне?
Извините, я перестану писать, я должен делать свою домашнюю работу. С наилучшими пожеланиями для Вас parants.
Даша

Виктория Андреева

Подправила кое-что:
Dear ...
Thank you for your letter. I decided to drop you a line.
My plane landed on time, and I got home safely. It was the coolest holidays in my life! Thank you! Your family is very good. Your mother is the best cook. And your younger sister is the most wonderful child. Unfortunately I have not seen your dad, but I think he is a good man too.
How`s your mother? Has your cat given birth to kittens? Have you decided when you would come to me?
Sorry, I stop writing, I should do my homework. Best wishes to you parents.
Yours truly,
Dasha