Яна Федорович

Умоляю, скажите название песни в конце 15 серии 3 сезона. Доктор хаус. Никак не могу найти ((

Доктор хаус. Никак не могу найти ((

Спасибо огромное))

Egor Tolmachev

http://vk.com/page-11902059_36094434
в 15 серии:

"Piano Sonata No. 21 in C Major, Op. 53 Waldstein: Allegro Con Brio" - Beethoven (played in the concert hall)
"I Dont Like Mondays" - Boomtown Rats (piano piece played by House & Patrick)
"Symphony in C Major: Allegro Vivace" - Georges Bizet
"Piano Sonata No. 21 in C Major, Op. 53 Waldstein: Rondo (Allegretto moderato, Prestissimo)" - Beethoven (played by Patrick on his leg)
"Rainy Day Lament" - Joe Purdy
"The Entertainer" - Scott Joplin (played by House & Patrick)
"See the World" - Gomez