Vahe Xaratyan

помогите перевести без ошибок предложение с русского на английский?

если у вас нет возможности поехать за границу, можно найти хорошее место для отдыха и в России.

Владимир Дроков

If you do not have to go abroad, you can find a good place to stay in Russia как то так

Виктория

If you have no possibility to go abroad, it is possible to find the good vacation spot and in Russia.

Любовь Чиненова

If you don't have a possibility to go abroad, you can find a good place for rest here in Russia.