Павел

Помогите пожалуйста определить время))

1//Radio engineering, electronics and television have already found great application in industry, transport and medicine
2..we have to apply powerful outerspace relays to televise programmes directly to huge territories
3.in the application of electronic devices the engineer must have a good knowledge of their characteristics

Стас Пятак

1. present perfect
2. present simple
3. present simple

Алиса Рейня

1. have found - Present Perfect
2. have - Present Simple/Indefinite
3. must - Present Simple/Indefinite