Екатерина

Напишите след. предложения в Present Perfect, добавив нужные наречия :

1. She does her homewerk in eyening. 2. My father gives me presents. 3. They eat bananas. 4.Ihave brekfast in the morning .

Михаил Малютин

Вроде, так:

1. She has already done her homewerk. 2. My father often has given me presents. 3. They seldom have eaten bananas. 4.I have have brekfast for a long time.