Кино и театр
Помогите отыскать названия всех песен, которые звучат в сериале "Мгновение грядущего"!"
Особенно интересует песня под караоке в баре, когда поют китаец и еще какой-то тип ))
Саундтрек сериала Вспомни, что будет / Flash Forward
Саундтрек эпизодов сериала
1x02 Белый, чтобы играть / White to Play
"Place to Be" - (uncredited) by Nick Drake
1x03 137 Sekunden / 137 Sekunden
"Boogie Shoes" - (uncredited) Written by Harry Wayne Casey and Richard Finch
"To Sheila" - (uncredited) Written by Billy Corgan
"Lover, You Should've Come Over" - (uncredited) Written by Jeff Buckley
1x04 Черный лебедь / Black Swan
"It's Oh So Quiet" - (uncredited) Written by Hans Lang and Bert Reisfeld
"Atomic Dog" - (uncredited) Written by George Clinton, Garry Shider and David L. Spradley
1x05 Gimme Some истины / Gimme Some Truth
"Sister Christian" - (uncredited) Written by Kelly Keagy
"Like a Rolling Stone" - (uncredited) Written by Bob Dylan
1x06 Scary Monsters и Super Creeps / Scary Monsters and Super Creeps
"Scary Monsters" - (uncredited) Written by David Bowie
"Across the Universe" - (uncredited) Written by John Lennon and Paul McCartney
1x08 Игральные карты с Койот / Playing Cards with Coyote
"Unthought Known" - (uncredited) Written by Eddie Vedder
1x09 Верить / Believe
"Shelter from the Storm" - (uncredited) Written and Performed by Bob Dylan
1x10 A561984 / A561984
"Jingle Bells" - (uncredited) Written by James Pierpont
"Silent Night" - (uncredited) Composed by Franz Gruber
"Jolly Old Saint Nicholas" - (uncredited) Written by Wilf Carter
"Happy Christmas (War Is Over)" - (uncredited) Written and Performed by John Lennon and Yoko Ono
1x22 Future Shock / Future Shock
"Funeral" - (uncredited) Written and Performed by Band of Horses
Саундтрек эпизодов сериала
1x03 137 Sekunden / 137 Sekunden
1x04 Черный лебедь / Black Swan
1x09 Верить / Believe
1x10 A561984 / A561984
1x22 Future Shock / Future Shock