Уголовное право
Срочно выручайте, походу попал! Холодное оружие !
Дело такое: заказал в интернете кастет, но узнал что они не законны только после заказа. Еще не получил. Могу ли я просто не прийти за ним на почту, и что за это может быть. Что следует мне предпринять в данной ситуации. Кастет покупался исключительно в роли сувенира. Живу в Украине. Могу ли я просто подать жалобу на сайт где покупал и обвинить их в беспрепятственном распространении холодного оружия? На сайте ни где и ничего не было указано по этому по воду. Что мне делать !?
СРАЗУ УСПОКАИВАЮ - НЕ ПОПАЛ.
МОЖЕШЬ ПОЛУЧАТЬ
Обьясняю как земляку на украинском.
ст. 263 КК України
Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами
Носіння, виготовлення, ремонт або збут кинджалів, фінських ножів, кастетів чи іншої холодної зброї без передбаченого законом дозволу -
караються штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п'яти років, або позбавленням волі на строк до трьох років.
Звертаю Вашу увагу на те, що санкція передбачає виготовлення, ремонт або збут кастетів чи іншої холодної зброї. Придбання виробу не є порушенням оскільки ви лише купуєте предмет зовні схожий на щось.
Звільняється від кримінальної відповідальності особа, яка вчинила злочин, передбачений частинами першою або другою цієї статті, якщо вона добровільно здала органам влади зброю, бойові припаси, вибухові речовини або вибухові пристрої.
Кастет - вид холодної зброї ударної дії. Являє собою металеву пластину, яка надягається на пальці й затискається в кулак, з отворами для пальців та виступами, якими й заподіюється удар. Тобто якщо ви купували виріб де не вказано матеріалу (метал) могли сподіватись отримати законний муляж, як сувенір.
Питання про віднесення тих чи інших предметів до певних видів зброї вирішується з урахуванням об'єктивних і суб'єктивних критеріїв. За об'єктивними ознаками зброєю є предмети, що здатні заподіяти шкоду життю та здоров'ю людини з врахуванням їх форми, маси, міцності (зокрема твердості матеріалу, з якого виготовлено вражаючі частини) , конструктивних особливостей. Суб'єктивно вони призначені для враження живої сили - ушкодження тіла іншої людини, тобто не повинні мати іншого призначення - господарського, побутового, спортивного, обрядового тощо. Питання про визнання зброєю предметів "подвійного" призначення - наприклад, лука, який може виступати і спортивним снарядом, і мисливським знаряддям, і предметом, призначеним для заподіяння смерті чи тілесного ушкодження, - вирішується з врахуванням мети дій, вчинених з такими предметами.
УВАГА - Зберігання придбання і передача холодної зброї не тягнуть кримінальної відповідальності.
Підсумок - придбати і зберігати можливо та законно, а от носити при собі - заборонено. Покладіть вдома і викорисовуйте лише у випадку нападу на вас вдома з врахуванням необхідного ступеню захисту.
Чтоб совсем не попасть нужно просто попросить сделать доставку на дом и тогда никакого нарушения с Вашей стороні допущено не будет.
МОЖЕШЬ ПОЛУЧАТЬ
Обьясняю как земляку на украинском.
ст. 263 КК України
конечно просто не получай. . нет тела - нет дела
Не стоит жаловаться на сайт. Имеете полное право не забирать заказ. игнорируя извещения
бывает такое когда нет тела, а дело есть