Домашние задания: Иностранные языки

Английский помогите срочно!!!!!!!!!!!!!! Завершите абзац словами Present Simple, Present Continuous или will+V

Hi, Caroline! How are you doing? Here are the final arrangements for our trip to Barcelona next Monday. As I remember, you have your ticket. The train (leave) Paris at 8.30 p.m. My friend Lily and I (meet) at the station at 8 p.m. because I have her ticket. If you want, you can meet us there, or we can see you on the train. Please don't be late! The train (arrive) in Barcelona in the early morning. We will have plenty of time to have some food before we go to the hotel. And what about your luggage? Lily and I (take) medium-sized backpacks and I suggest you do the same. Actually, I have one extra backpack and I (send) it to you tomorrow. We're really looking forward to the trip! kate
Hi, Caroline! How are you doing? Here are the final arrangements for our trip to Barcelona next Monday. As I remember, you have your ticket. The train leaves Paris at 8.30 p.m. My friend Lily and I are meeting at the station at 8 p.m. because I have her ticket. If you want, you can meet us there, or we can see you on the train. Please don't be late! The train arrives in Barcelona in the early morning. We will have plenty of time to have some food before we go to the hotel. And what about your luggage? Lily and I take medium-sized backpacks and I suggest you do the same. Actually, I have one extra backpack and I will send it to you tomorrow. We're really looking forward to the trip! kate
Юлия Бартле
Лучший ответ
Сергей Штефан спасибо это правильный ответ
Привет, Каролин! Как поживаешь? Вот окончательные приготовления для нашей поездки в Барселону в следующий понедельник. Насколько я помню, у тебя есть билет. Поезд (отправляется) из Парижа в 20:30. Мы с моей подругой Лили (встречаемся) на вокзале в 8 часов вечера. потому что у меня есть ее билет. Если хочешь, можешь встретить нас там, или мы можем увидеть тебя в поезде. Пожалуйста, не опаздывайте! Поезд (прибытие) в Барселону рано утром. У нас будет достаточно времени, чтобы перекусить, прежде чем мы отправимся в отель. А как же ваш багаж? Лили и я (берем) рюкзаки среднего размера, и я предлагаю вам сделать то же самое. На самом деле, у меня есть один лишний рюкзак, и я (отправляю) его вам завтра. Очень ждем поездки! Катя
Правильный ответ
1- Will leave
2 - Will meet
3- Arrives
4 - take
5- will send
Привет, Кэролайн! Как дела? Вот окончательные приготовления к нашей поездке в Барселону в следующий понедельник. Насколько я помню, у тебя есть свой билет. Поезд (уезжает) Париж в 8.30 вечера Моя подруга Лили и я (встречаемся) на вокзале в 8 вечера, потому что у меня есть ее билет. Если хотите, вы можете встретиться с нами там, или мы можем увидеть вас в поезде. Пожалуйста, не опаздывайте! Поезд (прибывает) в Барселону ранним утром. У нас будет достаточно времени, чтобы перекусить, прежде чем мы отправимся в отель. А как насчет вашего багажа? Мы с Лили (берем) рюкзаки среднего размера, и я предлагаю вам сделать то же самое. Вообще-то, у меня есть один дополнительный рюкзак, и я (отправлю) его тебе завтра. Мы действительно с нетерпением ждем этой поездки! Кейт
Hi, Caroline! How are you doing? Here are the final arrangements for our trip to Barcelona next Monday. As I remember, you have your ticket. The train leaves Paris at 8.30 p.m. My friend Lily and I will meet at the station at 8 p.m. because I have her ticket. If you want, you can meet us there, or we can see you on the train. Please don't be late! The train arrives in Barcelona in the early morning. We will have plenty of time to have some food before we go to the hotel. And what about your luggage? Lily and I take medium-sized backpacks and I suggest you do the same. Actually, I have one extra backpack and I will send it to you tomorrow. We're really looking forward to the trip! kate