помогите найти прозу!! !
нужно найти прозу на 1стр, но такую чтобы все расплакались!
помогите пожалуйста.
обязательно на украинском языке.
можно отрывок с текста.
Литература
помогите найти прозу!! ! на украинском языке
Рекомендую. Плакал.
В тій глибині біля темних вод жив старий Гам-гам. Звідкіля він туди втрапив та хто чи що він таке — я не знаю. Він був просто Гам-гам — темний, як темрява, тільки двоє великих круглих очей світилися. Мав він човника, в якому тихо-тихенько плавав туди-сюди озером, — адже то було таки озеро, велике, глибоке й страшенно холодне. Веслував Гам-гам широкими, як лопати, ступнями ніг — спустить ноги у воду й веслує, зовсім без плюскоту. І все він робив безшелесно. Назорить своїми мерехтливими очиськами-ліхтарями сліпу рибину і блискавично її хапає. І м'ясце він любив. Не гидував гоблінятиною, коли міг запопасти. Але Гам-гам остерігався, щоб гобліни його не виявили. Хай-но котрийсь із гоблінів приб'ється до води в той час, коли Гам-гам вийде на полювання, — цей враз підкрадеться ззаду і задушить. Та рідко хто з потороч сюди потикався — щось їм підказувало: в глибині, там, де корениться гора, живе ще страшніше за них страховисько. Ще давно-давно, прокладаючи в надрах гори тунелі, вони дорилися до озера й переконалися, що далі йти нікуди; тут їхня дорога кінчалася, і нічого було сюди ходити, хіба Великий Гоблін пошле.
сцена смертии Марии из одноименного романа Уласа Самчука
сцена явления чаши маленькому Катраныку из "Жовтого князя" Барки
Михайло Коцюбинський "Цвіт яблуні".
Микола Хвильовий "Я (Романтика) ".
Григорій Косинка "Серце".
Это одни из сильнейших произведений украинской литературы.
Микола Хвильовий "Я (Романтика) ".
Григорій Косинка "Серце".