Ребята, кто исполняет старую добрую песню-медляк, в припеве которой есть слова "Because i love you"?

Ал П
Какая нафиг Кэлли это ж Stevie B!Because I Love You(The Postman Song)Original lyrics by Stevie BI got your letterFrom the postman just the other daySo I decided to write you this songJust to let you knowExactly the way I feelTo let you know my love's for realBecause I love youAnd I'll do anythingI'll give you my heart, my everythingBecause I love youI'll be right by your sideTo be your light, to be your guideIf you should feelThat I don't really careAnd that you're starting to lose groundJust let me reassure youThat you can count on meAnd that I'll always be aroundBecause I love youMy heart's an open doorGirl, won't you please come on inBecause I love youI'll be right by your sideTo be your light, to be your guideIf you should feelThat I don't really careAnd that you're starting to lose groundJust let me reassure youThat you can count on meAnd that I'll always be aroundBecause I love youMy heart's an open doorGirl, won't you please come on inBecause I love youI'll be right by your sideTo be your light, to be your guideAlbum:"Love & Emotion", 1988
Dark Angel
Лучший ответ
Stevie B.
Скорее всего, он. Это слова в припеве, мужской голос.
Эля Тарасова
Кэлли Кларксон
Это не Келли Кларксон,ее песня называется Because of you!
Кларксон, только не медляк это
а поподробней?
Наверняка ты говоришь про Mark 'Oh. Если сама хочешь проверить, то вот http://www.gomusic.ru/?ref=10066. Ведешь "Because I Love You" Удачи.