Heaven can be cold, heaven can be hot. In the middle of the night, oh you need some love
И еще дальше: On the wings of love I will fly to you. A rainbow at midnight, all your dreams come true
Музыка
Кто скажет, что за песня, кто исполняет и кто автор? 10 баллов первому!
Дитер Болен был автором...
Пестня! Исполняет аффтар!
всё- таки нашли ответ
Avtor polschyon, no skromno zatailsya
А может автор Dieter Bohlen? Ну а песня C.C.Catch "Nothing But A Heartache"
C.C.CatchТекст песни «Nothing But A Heartache»(I told her I never fall in love).Tears are not enough - oh, you lose a friendBaby, the more you live - more you love againHeaven can be cold - heaven can be hotIn the middle of the night - oh you need some loveThat's no fantasy - loving meOh, that's extasy - next to meWhen you understand - you're manOh, just calling me.It's nothing but a heartacheFriends and strangers side by sideIt's nothing but a heartacheYou wasted days and nights.(I told her I never fall in love).On the wings of love I'll fly to youA rainbow at midnight - all your dreams come trueRunning with the night - running with a touchShadows of your smile - are telling me so muchThat's no fantasy - loving meOh, that's extasy - next to meWhen you understand - you're manOh, just calling me.Goodtime friends and nighttime loversYou've been born againAnother hearttime undercoverLove is not a game.
Песня автора-исполняется впервые!
Зыкина
Исполняет C.C. Catch, "Nothing But A Heartache". Автор - Дитер Болен. Я опоздал, да? =)
C.C.Catch - "Nothing But A Heartache"
C.C.Catch - Nothing But A Heartache
Так ведь можно эти же слова (из песни то есть) ввести в Google, и сразу же найдется и автор, и название, и может быть где ее можно скачать, и всё что угодно по этой песне! И это для любой песни так, я так и ищу то, что мне нравится - и всё нахожу!:)