Музыка
Напишите, пожалуйста, тест песни Деми Ловато-Heart Attack английские слова русскими буквами
очень нужно. помогите. прошу...
Перевод рядом с английским! Писала я три часа только все ради тебя и Деми))))
Putting my defenses up,(патинг май дефенс ап
Cause I don’t wanna fall in love,(Кэза ай донт вона фол ин лав
If I ever did that,(иф ай эвэ дид зе
I think I’d have a heart attack.(ай тинк айд э хет этак)
Never put my love out on the line,(Неве пат май лав оу он зе лайн)
Never said yes to the right guy,( неве сайд ес ту зе райт гай)
Never had trouble getting what I want,(неве хэд чрейбл гетиг вот ай вонт)
But when it comes to you( Бат вен ит комес ту ю)
I’m never good enough.( айм неве гуд эйноудж)
When I don’t care,( вен ай донт кар)
I can play ‘em like a Ken doll,( ай кен плей эм э Кен долл)
Won’t wash my hair,( вонт вош май хаи
Then make ‘em bounce( тен мэйк эм боунс)
like a basket ball.( лайк в бэскет болл)
But you make me wanna act like a girl,(бат ю мэйк ми вонна экт лайк э герл)
Paint my nails and wear high heels,( паинт му нэйлз эн ве хай хилз
Yes, you make so nervous( ес ю мэйк соу невоус)
That I just can’t hold your hand.( зет ай джас кент холд ю хэнд)
You make me glow,( ю мэйк ми глоу)
But I cover up,( бат ай каве ап
Won’t let it show.вонт лэт ит шоу)
So I’m putting my defenses up,( соу айм патин ьн дефенс ап)
Cause I don’t wanna fall in love,( каз ай донт вона фол ин лав)
If I ever did that,( иф эве дид зет)
I think I’d have a heart attack,( хёт этак
I think I’d have a heart attack,(хёт этак
I think I’d have a heart attack.(хёт этак)
Never break a sweat for the other guys.( неве брейк э свит фо зе озе гайз
When you come around, I get paralyzed.( Вен ю ком эроунд ай гет пэрэлизед)
And every time I try to be myself,( Эн эверу тайм ай трай ту би майселф)
It comes out wrong like a cry for help.( ит комс оу вонг лайк э край фо хелп)
It’s just not fair,( итс джаст нот фаи
Pain’s more trouble than love is worth,( паин море трэйбл зен лав из воз)
I gasp for air,( ай гасп фор аир)
It feels so good, but you know it hurts.( ит филс соу гуд)
But you make me wanna act like a girl,( бат ю мэйк ми вонна экт лайк э герл)
Paint my nails and wear perfume,( паинт му нэйл энд ве пэрфюм
For you, make me so nervous( фо ю мэйк ми соу невоус
That I just can’t hold your hand.( зет ай джаст кен холд ю хэнд)
You make me glow( ю мэйк ми глоу)
But I cover up,( бат ай каве ап
Won’t let it show.(Вон т лет ит шоу)
So I’m putting my defenses up,( соу айм патинг май дэфенс ап)
Cause I don’t wanna fall in love,( коз ай донт вонна фол ин лав)
If I ever did that,( иф эве дид зет
I think I’d have a heart attack,(ай синк айд э хёрт эттак)
I think I’d have a heart attack,
I think I’d have a heart attack.
The feelings got lost in my lungs,( ай филингс гот лост ин май лайнг)
They’re burning, I’d rather be numb,( зей э банинг айд рэзе би намб)
And there’s no one else to blame( эн зерес ноу ван элс ту блэм)
So scared I take off and I run,( соу скад ай тэйк оф эн ай ран
I’m flying too close to the sun( айм флаинг ту клоз ту зе сан)
And I burst into flames.( эн ай браст инто флэмес)
You make me glow,( ю мэйк ми голу)
But I cover up,( бат ай кавер ап)
Won’t let it show.( вонт ай лет ит шоу)
So I’m putting my defenses up,( соу айм патин май дэфенс ап)
If I ever did that,( иф ай эве дд зет
I think I’d have a heart attack,( Ай синк айд хэв аэ хёрт этак)
I think I’d have a heart attack,
I think I’d have a heart atta
If I ever did that,(иф ай эвэ дид зе
When I don’t care,( вен ай донт кар)
Won’t wash my hair,( вонт вош май хаи
You make me glow,( ю мэйк ми глоу)
But I cover up,( бат ай каве ап
Won’t let it show.вонт лэт ит шоу)
If I ever did that,( иф эве дид зет)
It’s just not fair,( итс джаст нот фаи
I gasp for air,( ай гасп фор аир)
You make me glow( ю мэйк ми глоу)
But I cover up,( бат ай каве ап
Won’t let it show.(Вон т лет ит шоу)
If I ever did that,( иф эве дид зет
I think I’d have a heart attack,
I think I’d have a heart attack.
You make me glow,( ю мэйк ми голу)
But I cover up,( бат ай кавер ап)
Won’t let it show.( вонт ай лет ит шоу)
If I ever did that,( иф ай эве дд зет
I think I’d have a heart attack,
I think I’d have a heart atta
Василий Почепец
ого! какие жертвы ;) спасибо огромное!
Отредактированный первый ответ. Так будет правильнее.
Putting my defenses up,(путтинг май дефенсес ап)
Cause I don’t wanna fall in love,(Коз ай донт вона фолл ин лав)
If I ever did that,(иф ай эвэ дид зэт)
I think I’d have a heart attack.(ай финк айд хэв э хат аттэк)
Never put my love out on the line,(Неве пут май лав аут он зе лайн)
Never said yes to the right guy, (неве сэд ес ту зе райт гай)
Never had trouble getting what I want,(неве хэд трабл гетиг вот ай вонт)
But when it comes to you( Бат уэен ит камс ту ю)
I’m never good enough.( айм неве гуд энаут)
When I don’t care,( уэен ай донт кэр)
I can play ‘em like a Ken doll,( ай кэн плей эм лайк а Кен долл)
Won’t wash my hair,( вонт вош май хэйр)
Then make ‘em bounce( зен мэйк эм боунс)
like a basket ball.( лайк а бэскет болл)
Paint my nails and wear high heels,( паинт май нэйлс эн виар хай хилз
Yes, you make so nervous( ес ю мэйк соу нервоус)
That I just can’t hold your hand.( зет ай джаст кэнт холд ю хэнд)
You make me glow,( ю мэйк ми глоу)
But I cover up,( бат ай кавер ап
Won’t let it show.(вонт лет ит шоу)
So I’m putting my defenses up,( соу айм путинг май дефенсес ап)
Cause I don’t wanna fall in love,( коз ай донт вона фол ин лав)
If I ever did that,( иф ай эве дид зэт)
I think I’d have a heart attack,(ай синк айд хэв в хат аттэк
I think I’d have a heart attack.(ай синк айд хэв в хат аттэк
Never break a sweat for the other guys.( неве брейк э свит фо зе азе гайз
When you come around, I get paralyzed.( Вен ю кам эраунд ай гет пэрэлазд)
And every time I try to be myself,( Энд эври тайм ай трай ту би майселф)
It comes out wrong like a cry for help.( ит камс аут вронг лайк э край фо хелп)
It’s just not fair,( итс джаст нот фаи
I gasp for air,( ай гасп фор аир)
You make me glow( ю мэйк ми глоу)
But I cover up,( бат ай кавэр ап
Won’t let it show.(Вон т лет ит шоу)
If I ever did that,( иф ай эве дид зэт)
The feelings got lost in my lungs,( зе филингс гот лост ин май лангс)
They’re burning, I’d rather be numb,( зей р банинг айд рэзер би намб)
And there’s no one else to blame( эн зерс ноу уан элс ту блэйм)
So scared I take off and I run,( соу скэйрд ай тэйк оф энд ай ран
I’m flying too close to the sun( айм флаинг ту клоус ту зе сан)
And I burst into flames.( эн ай браст инто флэймс)
You make me glow,( ю мэйк ми голу)
But I cover up,( бат ай кавэр ап)
Won’t let it show.( вонт ай лет ит шоу)
If I ever did that,( иф ай эве дид зэт)
If I ever did that,(иф ай эвэ дид зэт)
When I don’t care,( уэен ай донт кэр)
Won’t wash my hair,( вонт вош май хэйр)
You make me glow,( ю мэйк ми глоу)
But I cover up,( бат ай кавер ап
Won’t let it show.(вонт лет ит шоу)
If I ever did that,( иф ай эве дид зэт)
It’s just not fair,( итс джаст нот фаи
I gasp for air,( ай гасп фор аир)
You make me glow( ю мэйк ми глоу)
But I cover up,( бат ай кавэр ап
Won’t let it show.(Вон т лет ит шоу)
If I ever did that,( иф ай эве дид зэт)
You make me glow,( ю мэйк ми голу)
But I cover up,( бат ай кавэр ап)
Won’t let it show.( вонт ай лет ит шоу)
If I ever did that,( иф ай эве дид зэт)
Василий Почепец
спасибо большое)) что бы я делала без вас?!
помогите что за трек на это видио