Єдиної версії виникнення улюбленої всіма традиції підношення подарунків на Новий рік не існує. Однак, історичні відомості говорять про те, що цей звичай був широко поширений у багатьох стародавніх цивілізаціях. Подарунками обмінювалися в Єгипті в дні зимового сонцестояння. Також в цей зимовий період шанували бога Таммуза в Вавилоні, здійснюючи обряд покладання дарів під високі дерева.
Подарунки дарували і в Стародавньому Римі. У римлян існувало свято Сатурналії, який має багато подібностей з сучасним Новим роком. Його відзначали на честь закінчення збору врожаю в грудні під час зимового сонцестояння. Свята тривали майже два тижні, ніхто не працював і не вчився, скасовувалися кари і всі важливі державні справи.
На честь загальної рівності, яка була в Золоте століття Сатурна, рабам дозволялося сидіти за одним столом з багатіями. За легендами, пани навіть обмінювалися одягом з бідняками і прислужували їм. У Стародавньому Римi вже в ті роки була широко поширена традиція обміну подарунками. Багаті дарували один одному коштовності і підносили дари бідним. Незаможні римляни робили подарунки своїми руками, дарували фрукти, гілки улюблених квітів і дерев. Найбільш щедрі подарунки підносили вченим, яких в Римі дуже шанували.
За часів Юлія Цезаря з введенням нового календаря, головним подарунком зимового свята стала монета із зображенням дволикого Януса. До речі, перший новорічний місяць також отримав назву на честь цього божества.
З приходом християнства традиція обміну презентами пов'язали з різдвяними святами. Адже за біблійною легендою, в ніч народження Ісуса Христа волхви принесли до його дому свої дари.
Сину Божому піднесли золото, ладан і смирну. Багато експертів вважають, що звичай дарувати подарунки в сучасний Новий рік має те ж коріння, що і різдвяна традиція.
Повний текст читайте тут: https://styler.rbc.ua/ukr/zhizn/pridumal-darit-podarki-novyy-god-istoriya-1481289471.html
Прочие искусства
люди якой країни придумали дарувати подарунки???
Где моя мiвiна?