Домашние задания: Другие предметы
Помогите пожалуйста перевести на английский!Очень нужно!
Сейчас у подростков много проблем в школе. Они не хотят учиться не хотят ходить в школу. Они лучше сходят в клуб или поиграют в комютерные игры, чем решат пример или прочтут книгу. Им это не интересно они хотят развлекаться и веселиться. Часто подростки подвергаются насилию в школе со стороны сверстников. Сейчас на телевиденье показывают много насилия, огресии, злобы. Это негативно влияет на психику подростков. Сейчас насилие можно увидеть даже в мультфильмах. Подрости хотят попробовать что то новое, запретное, испытать новые ощущение, по этому употребляют алкоголь, наркотики. У подростков нету не каких обязательств, они всегда могут спрятаться за спину родителей. Многие их поступки можно списать на возраст.
Now teenagers are many problems in school. They do not want to learn do not want to go to school. They better go down to the club or play a game komyuternye than solve the example or read the book. They are not interested, they want to entertain and have fun. Often, teenagers are exposed to violence at school by their peers. Now on TV shows a lot of violence, Ogres, anger. It affects the psyche of adolescents. Now the violence can be seen even in cartoons. Undergrowth want to try something new, forbidden, to experience a new sensation for this use alcohol, drugs. Adolescents no no no obligations, they can always hide behind their parents. Many of their actions can be attributed to age.
Now teenagers are many problems in school. They do not want to learn do not want to go to school. They are better to visit a club or play computer games than solve the example or read a book. They are not interested, they want to entertain and have fun. Often, teenagers are exposed to violence at school by their peers. Now on TV shows a lot of violence, Ogres, anger. It affects the psyche of adolescents. Now the violence can be seen even in cartoons. Undergrowth want to try something new, forbidden, to experience a new sensation for this use alcohol, drugs. Adolescents no no no obligations, they can always hide behind their parents. Many of their actions can be attributed to age.
так переводит гугл)
проверь свой текст на ошибки
так переводит гугл)
проверь свой текст на ошибки
в яндоксе "переводчик" набери