Домашние задания: Другие предметы

напишите сочинение на тему" Мой любимый город Минск" на ьеларусском ( 2 стр)

Я жыву ў у горадзе-герою Мінску. Минск – гэта сталіца маёй Радзімы – Беларусі. Я вельмі ўлюблёна ў свой чароўны горад, ганаруся яго ваеннай і працоўнай славай, створанай намаганнямі маіх суайчыннікаў. Варта адзначыць, што многія пабудовы былі разбураны ў час Другой Сусветнай вайны, Мінск быў амаль цалкам разбураны, але на дадзены момант практычна ўсё адноўлена.
У нашым горадзе шмат вялікіх шырокіх праспектаў, плошчаў, помнікаў культуры і архітэктуры, музеі.
Сярод музееў хачу адзначыць музей гісторыі Вялікай Айчыннай вайны, мастацкі музей, музей гісторыі горада Мінска, музей Янкі Купалы.
У 2005 годзе пастроена нацыянальная бібліатэка імя першадрукара Францішка Скарыны. Нацыянальная бібліятэка – візітная картка Беларусі. Сёння гэта не толькі найбагацейшы збор кніг, але і вялікі мультыфункцыянальны цэнтр, дзе спалучыліся высокія тэхналогіі, ультрасучасны дызайн – у форме алмаза - і незвычайная архітэктура. Паводле задумы аўтараў, форма аграненага алмаза сімвалізуе каштоўнасць ведаў і бясконцасць пазнавальнага свету.
Гулум. Atamalieva
Лучший ответ
Гулум. Atamalieva не закончено, но если заинтересовало, могу продолжить писать, только сообщи
Мой любимый город Минск

Минск – один из красивейших и древнейших городов Беларуси. Располагаясь в центре государства, город является его столицей.

Создан был город в 1067 году. Свое название Минск получил от одноименного названия реки. А река Менка получила свое название за то, что жители одного берега для своей жизнедеятельности производили обмен товарами с поселенцами другого берега. За свою красоту и место под солнцем городу пришлось пройти многовековую историю сражений, восстаний и войн. Но, не смотря на тяжелую историю, в наши дни Минск растет и процветает. И, на мой взгляд, город достоин быть столицей Республики Беларусь.

dobroma.rudobroma.rudobroma.rudobroma.rudobroma.rudobroma.rudobroma.rudobroma.rudobro
Aibek Zhagiparov
Аяжан Купиева На бел яз...
Я негр
Lara M Бывает
текст залупище
Б М