Сувереніте́т — виключне право здійснювати верховну владу у певній державі (рідше — на окремій території, над окремою групою осіб) незалежно від будь-кого (відповідно суверенітет почасти тлумачиться як «повна незалежність») .
Проявляється у властивості державної влади самостійно видавати загальнообов’язкові для всіх членів суспільства правила поведінки, визначаючи і забезпечуючи єдиний правопорядок, права і обов’язки громадян, посадових осіб, державних, партійних, громадських організацій і органів.
Існує повний, формальний і частково обмежений суверенітет. Формальний суверенітет юридично і політично проголошений, а фактично, в силу поширення на нього впливу інших держав, які диктують свою волю, не здійснюється.
Частково обмежений суверенітет може бути добровільним і примусовим. Змушене обмеження може мати місце щодо переможених у війні держав з боку держави-переможниці. Добровільне обмеження суверенітету може допускатися самою державою за взаємною згодою з іншими державами заради досягнення певних цілей. Поряд із суверенітетом держави існує суверенітет народу і нації. Перший означає верховенство народу у вирішенні корінних питань організації свого життя. Другий визначає повновладдя нації, її можливість і придатність визначати характер свого життя, здійснювати своє право на самовизначення аж до відокремлення і утворення самостійної держави.
Найчастіше суверенітет розглядається відносно держав як основний принцип міжнародних правовідносин та істотна ознака сучасної держави в міжнародному праві і визначається як «повнота влади» , незалежність держави від інших держав чи міжнародних об'єднань, що виявляється у праві вільно вирішувати свої внутрішні і зовнішні справи без стороннього втручання.
Джерелом і носієм суверенних прав — сувереном — може бути абсолютний монарх чи диктатор (наприклад, за абсолютизму) , а в демократичних країнах — народ (так званий, народний Суверенітет) . У тоталітарних державах суверенітет права здійснює керівна партія. Васалітет, протекторат чи вхід однієї держави у тісні об'єднання з іншими призводять до обмеження Суверенітету чи його повної втрати.
Домашние задания: Другие предметы
Дайте, пожалуйста, четкое определение украинскому слову - "Сувернітет", желательно на украинском языке! Спасибо!
Украинский даун у психиатора.
- Ваше имя?
- Бэ-э-э.. .
- Фамилия?
- Мэ-э-э.. .
- Кто сгнобил нэньку?
- Москаль.
- Ваше имя?
- Бэ-э-э.. .
- Фамилия?
- Мэ-э-э.. .
- Кто сгнобил нэньку?
- Москаль.
не розумію запитання, переклади на українську мову
извини могу ток на русском или на английском
Суверените́т (государственный) (фр. souveraineté — верховная власть) — это неотчуждаемое юридическое качество независимого государства, символизирующее его политико-правовую самостоятельность, высшую ответственность и ценность как первичного субъекта международного права; необходимое для исключительного верховенства государственной власти и предполагающее неподчинение власти другого государства; возникающее или исчезающее в силу добровольного изменения статуса независимого государства как цельного социального организма; обусловленное правовым равенством независимых государств и лежащее в основе современного международно
English:
Суверените́т (state) (фр. souveraineté — the sovereign power) is the inaliennable legal quality of the independent state symbolising its politiko-legal independence, the maximum responsibility and value as primary international subject; necessary for exclusive leadership of the government and assuming insubordination of the power of other state; arising or disappearing owing to voluntary change of the status of the independent state as integral social organism; caused by legal equality of independent states and underlying the modern it is international
English: