Марина Комарова

переведите употребляя времена PresentSimplePassive, PastSimplePassive,FutureSimplePassive

1.Собак держат во многих семьях. Эти письма принесли сегодня утром. 3.Почему эти правила часто забывают. 4.О том фильме много говорят. 5.В прошлом году её направили в Лондон. 6.Мне дают сок каждое утро. 7.Где купили такую одежду. 8.Его попросят рассказать о своем путешествии. 9.Как будут делать эту работу. 10.Её часто приглашают в кино.

Игорь Иванов

1. Dogs are kept in many families
2. These letters have been brought this morning
3. Why are these rules often forgotten
4. This movie is much spoken about
5. Last year she was sent to London
6. I'm given juice every morning
7. Where were these clothes bought?
8. He'll be asked to tell about his journey
9. How'll this work be done?
10. She's often invited to the cinema

Алексей Кокшаров

1)The dogs keep in many families.These letters came this morning
3)These policies often forget
4)About the film, many say
5) She was sent to London, IN the past year
6)I give the juice every morning
7)Where buy such clothes
8)It will be asked to tell about his journey
9)How will do the job
10)'s often invited to film.