Марина Цыганкова

предложения в пассив войс залоги

my uncle will meet you at the airport. Our plane will land at 6:03. John is working at the baker. we walked downtown after work yesterday. The chef will prepare the food. I don't agree with you. Thousands of people ride the subway every day. George seemed unhappy yesterday. Our house guests are going to arrive sometime tomorrow afternoon. The office manager answered the phone.

Татьяна Сафрина

I shall be met by uncle at the airport. -------/ --------/ -------/ the food will be prepared by the chef / ------/ the subway is ridden by thousands of people every day / -------/ ------/ the phone was answered by the office manager там где пропуски невозможно построить пассив войс