Svetlana Boukova

Помогите с английским, пожалуйста)

Write a paragraph about the most terrible weather you have ever experienced(напишите про какой то сильный дождь, молнию, грозу или что то типа такого)

Alejandro

It started raining … and raining … and raining. The rain is pouring down; it is like a torrential downpour. There is snow mixed in with the rain, and the wind is blowing 50 mph. Three days later there was finally a break in the rain, but by that stage the ground was so soggy and muddy.