Кристина Кудинова

Workbook английский язык 7 класс.

народ, там такое задание, надо написать про идеальную школьную форму для мальчиков (что за тупизм? ) дается 3 строчки, вот начало The ideal school uniform for boys is... народ помогите! Т. т я тупак и ничего придумать не могу О. о

Ал
Алсу

The ideal school uniform for boys is a suit..that includes black trousers, a jacket and white shirt.. Black is very versatile because they can wear it with almoust everything.They must wear neutral colours although they can be a bit boring.But they can make simple suit look great with the right neck tie or bow-tie