Сара Рахматуллаева

Помогите с английским, поставьте глаголы в скобках ?

в Future Simple или Future Continuous:

Graham: Can I phone you tomorrow, Suzy?
Suzy: What time?
Graham: Well, I’m not working tomorrow so I 1) ___ you at 9 o’clock in the morning (phone).
Suzy: Oh no! I 2) ___ then (sleep).
Graham: OK. I 3) ___ you at noon (call).
Suzy: Well, I 4) ___ my hair (wash).
Graham: Perhaps I 5) ___ and visit you in the afternoon, then (come). What 6) ___ around 3 o’clock (you / do)?
Suzy: I 7) ___ ready for my aerobics class (get).
Graham: Well, if I phone you at 5, 😎 ___ at home (you / be)?
Suzy: No, I’m afraid not. I 9) ___ my aunt in hospital (visit).
Graham: When can I see you, Suzy?
Suzy: Phone me tomorrow evening. I 10) ___ anything then (not / do).

Юл
Юлия

Лень писать долго и много.
Future Continuous отличается от Future Simple тем, что действие в будущем будет на протяжении какого-то длительного времени.