Александр Кравченко

задать вопросы задать вопросы на английском языке you should take this book in library today

Ев
Евгения

1Why shouldn't you take this book in the library today?-почему бы тебе не взять эту книгу в библиотеке сегодня?
2 Why should you take this book in the library?-С какой стати ты будешь брать эту книгу в библиотеке ?