Игорь Митрофанов

Господа прошу помочь, надо ребенку составить 6 типов вопросов для двух предложений.

Алексей

Do they live in a village? Do they live in a village or in a town? Who lives in a village? Where do they live? They live in a village, don't they? Tad asks me who lives in a village.
Does she go to the park every Sunday? Does she go to the park every Sunday or every Saturday? Who goes to the park every Sunday? She goes to the park every Sunday, doesn't she? Where does she go every Sunday? Sam asks me who goes to the park every Sunday