Джамиля Сотавова

мне нужна замалёука на тэму ирка и яе алени

Александр Монахов

ирка вельми любила прыроду больш за усё восень яна жыла у час вайны у яе забили сястрычку и цётку и спалили хату отался один хлеб яна вельми любила пчолак и аленей она принасила им мёд и бурак потом када забили рагатага яна пчуствала что что та не так и пайшла у лес яна змерзла и хатела спать
удачных оценок!

Ruslan Menshov

Ирка вельми любила прыроду больш заусё восень тамушта у бярэзауцу тады было циха таму шта рака николи не разливалася и не стагнала. Ирка жила у час пасля вайны, а у час вайны забили яе цётку и маленькую сястрычку. спалили ихнию хату аставили тольки хлеу. Ирка вельми любила пчолак их позний салодки мёд, любила брусницы. Ирка николи не бачыла аленей але пры першай сустрэчэ яна испугалася и выпусцила з рук кошык .пасля першай сустрэчы яна палюбила аленеё яна гаварыла мои алени яна кармила их хлебам и бураками. кали забили рагатага я на сразу пачуяла нешта неладнае и пайшла шукать аленей у лес .яна вельми змерзла и ёй хацелася спаць але яна бяжала за яе аленями . я магу сказаць што ирка вельми рашуая смелая у яе сильная сила воли ирка вельми наблюдательная . несматра на голад яна не зела мяса аленей яна была преданым другам

Сергей В

Ирка вельми любила прыроду, больш заусё восень тамушта у бярэзауцу тады было циха таму што рака николи не разливалася и не стагнала. Ирка жила у час пасля вайны, а у час кали была вайна забили яе цётку и маленькую сястрычку.
Спалили ихнию хату, не спалили тольки хлеу. Ирка вельми любила пчолак их позний салодки мёд, любила брусницы. Ирка николи не бачыла аленей але пры першай сустрэчэ яна испугалася и выпусцила з рук кошык .пасля першай сустрэчы яна палюбила аленеё яна гаварыла мои алени яна кармила их хлебам и бураками. Кали забили рагатага я на сразу пачуяла нешта неладнае и пайшла шукать аленей у лес .Яна вельми змерзла и ёй хацелася спаць але яна бяжала за яе аленями. Я магу сказаць што ирка вельми рашуая смелая у яе сильная сила воли ирка вельми наблюдательная .Несматра на голад яна не зела мяса аленей яна была преданым другам.

Рита Торосян

Ирка вельми любила прыроду больш заусё восень тамушта у бярэзауцу тады было циха таму шта рака николи не разливалася и не стагнала. Ирка жила у час пасля вайны, а у час вайны забили яе цётку и маленькую сястрычку. спалили ихнию хату аставили тольки хлеу. Ирка вельми любила пчолак их позний салодки мёд, любила брусницы. Ирка николи не бачыла аленей але пры першай сустрэчэ яна испугалася и выпусцила з рук кошык .пасля першай сустрэчы яна палюбила аленеё яна гаварыла мои алени яна кармила их хлебам и бураками. кали забили рагатага я на сразу пачуяла нешта неладнае и пайшла шукать аленей у лес .яна вельми змерзла и ёй хацелася спаць але яна бяжала за яе аленями . я магу сказаць што ирка вельми рашуая смелая у яе сильная сила воли ирка вельми наблюдательная . несматра на голад яна не зела мяса аленей яна была преданым другам

Николай Спичак

Ирка вельми любила прыроду больш заусё восень тамушта у бярэзауцу тады было циха таму шта рака николи не разливалася и не стагнала. Ирка жила у час пасля вайны, а у час вайны забили яе цётку и маленькую сястрычку. спалили ихнию хату аставили тольки хлеу. Ирка вельми любила пчолак их позний салодки мёд, любила брусницы. Ирка николи не бачыла аленей але пры першай сустрэчэ яна испугалася и выпусцила з рук кошык .пасля першай сустрэчы яна палюбила аленеё яна гаварыла мои алени яна кармила их хлебам и бураками. кали забили рагатага я на сразу пачуяла нешта неладнае и пайшла шукать аленей у лес .яна вельми змерзла и ёй хацелася спаць але яна бяжала за яе аленями . я магу сказаць што ирка вельми рашуая смелая у яе сильная сила воли ирка вельми наблюдательная . несматра на голад яна не зела мяса аленей яна была преданым друга,

Елена Селиверова

замалёвка и олени. Понятно. Зарисовка.

M_
Max _

Ирка вельми любила прыроду, больш заусё восень тамушта у бярэзауцу тады было циха таму што рака николи не разливалася и не стагнала. Ирка жила у час пасля вайны, а у час кали была вайна забили яе цётку и маленькую сястрычку.
Спалили ихнию хату, не спалили тольки хлеу. Ирка вельми любила пчолак их позний салодки мёд, любила брусницы. Ирка николи не бачыла аленей але пры першай сустрэчэ яна испугалася и выпусцила з рук кошык .пасля першай сустрэчы яна палюбила аленеё яна гаварыла мои алени яна кармила их хлебам и бураками. Кали забили рагатага я на сразу пачуяла нешта неладнае и пайшла шукать аленей у лес .Яна вельми змерзла и ёй хацелася спаць але яна бяжала за яе аленями. Я магу сказаць што ирка вельми рашуая смелая у яе сильная сила воли ирка вельми наблюдательная .Несматра на голад яна не зела мяса аленей яна была преданым другам.

Вр
Врединка

ирка вельми любила прыроду больш за усё восень яна жыла у час вайны у яе забили сястрычку и цётку и спалили хату отался один хлеб яна вельми любила пчолак и аленей она принасила им мёд и бурак потом када забили рагатага яна пчуствала что что та не так и пайшла у лес яна змерзла и хатела спать
удачных оценок!

Александр Наумов

Ирка вельми любила прыроду, больш заусё восень тамушта у бярэзауцу тады было циха таму што рака николи не разливалася и не стагнала. Ирка жила у час пасля вайны, а у час кали была вайна забили яе цётку и маленькую сястрычку.
Спалили ихнию хату, не спалили тольки хлеу. Ирка вельми любила пчолак их позний салодки мёд, любила брусницы. Ирка николи не бачыла аленей але пры першай сустрэчэ яна испугалася и выпусцила з рук кошык .пасля першай сустрэчы яна палюбила аленеё яна гаварыла мои алени яна кармила их хлебам и бураками. Кали забили рагатага я на сразу пачуяла нешта неладнае и пайшла шукать аленей у лес .Яна вельми змерзла и ёй хацелася спаць але яна бяжала за яе аленями. Я магу сказаць што ирка вельми рашуая смелая у яе сильная сила воли ирка вельми наблюдательная .Несматра на голад яна не зела мяса аленей яна была преданым другам.