Юлия Куранова

Песня из к\ф "Клан Сопрано". В 10 серии первого сезона в титрах играла Рок-песня. ЧТО ЗА ПЕСНЯ?!

Сергей Кузин

"A Hit Is a Hit" HBO series The Sopranos.Season 1 Episode 10

Music

The song played in one of the closing scenes, about which Hesh hears and then says to Christopher, "Now that is a hit", is "Nobody Loves Me But You" by Dori Hartley

Earlier in the episode, while Christoper and Adriana talk about their tastes in music, she plays "You Give Love a Bad Name" by Bon Jovi

The songs performed by the episode's fictional band, Visiting Day/Defiler, were created and performed bespoke by Gregg Wattenberg and Nick Fowler, and "Defiler" is played over the end credits